Zde je pár slov o naší výbavě na cestu.

Výbava

a) Pro letadlo

b) Pátrání a záchrana

c) Přežtí

d) Pobyt v letadle

Let byl do krajin, kde jsme netušili, co se přihodí a tak jsme sebou vezli: Náhradní kola, svíčky, řemen k alternátoru, různá těsnění a šrouby, nářadí v palcových rozměrech, pumpu na přečerpávání paliva ze sudu kanystry na benzín kotvy na zabezpečení parkování ve větru, prostě výbava jako jezdili naši rodiče autem do Bulharska… afrika 2012

Naše snaha neztroskotat byla uspěšná, ale štěstí přeje připraveným. afrika 2012Tak mimo standardního vybavení letadla – nouzový vysílač ELT, jsme sebou měli i satelitní telefon a osobní nouzový lokátor PLB.

Pro případ nouzového přistání na vodě jsme byli vybaveni mimo prostředky spojení i základními potřebami pro přežití (1,5 litru vody a trochu jídla) uloženy ve vodotěsném plovoucím vaku. No, a aby neplaval jen vak ale i my tak i plovací vesty.

Pro případ ztroskotání na zemi byla naše výbava širší. Mimo obligátní KPZ-etky jsme byli vybaveni zásobou vody (cca 20 litru) V případě že by došla nebo by jsme o ní nějak příšli tak afrika 2012filtrem na vodu KATADYN, a šesti jídelními balíčky MRE z produkce US Army. MRE = Meal Redy to Eat, tedy jídlo připravené ke konzumaci na jeden den. No naštěstí jsme ty zavařené igelitové pytlíky nemuseli otevitat. Lepší byly opravdové steaky z antilopy Kudu než do sušené Cili Con Carne od strýčka Sama.

afrika 2012Dlouhé každodenní časy, které jsme v letadle trávili jsme byli rovněž přípraveni na vyměšování za letu. No není to nic pro webovou prezentaci, ale protože jsme přípravou a pak i vlastni realizací, této činnosti strávili pár veselých chvil stojí to i za uvedení zde. Pro představu čtenáře ne-letce: Jedná se o úkol jak tyto věci osobní potřeby vyřešit na prostoru zadních sedadel osobního auta…
Dokument bez názvu STATISTIKY LETU:
Přelet z Prahy do Jižní Afriky: 11110 Km
Letova doba celkem: 50h37min
Soubory kml zde ke stažení lze otevřít v aplikace Google Earth, nebo Google maps.

Afrika - celý prelet.kml »


Zobrazit místo Afrika 2012